השפה הפורטוגזית, המדוברת גם בפורטוגל וגם בברזיל

השפה הפורטוגזית

השפה הפורטוגזית היא השפה הרשמית היחידה במדינות רבות כגון פורטוגל או ברזיל וכן מהווה שפה רשמית במדינות נוספות כמו מוזמביק אנגולה ועוד מדינות נוספות.

כאשר אתם פונים לתרגם לשפות הללו יש לעדכן את חברת התרגום למי מופנה התרגום , אם אתם מפנים את התרגום לקהל היעד בברזיל אזי יש לתרגם לפורטוגזית של ברזיל , לא כל מתרגם שיכול לתרגם לפורטוגזית של ברזיל יוכל לתרגם לפורטוגזית של פורטוגל , אנא שימו לב!

מפתיע לגלות את מספר האנשים אשר דוברים את השפה הפורטוגזית בעולם. 240 מיליון אנשים בעולם מדברים בשפה הפורטוגזית כאשר מתוכם 215 דוברים שפה זאת כשפת האם שלהם. השפה הפורטוגזית היא השפה השביעית המדוברת בעולם. ובין השפות האירופיות פורטוגזית היא השפה השלישית הכי דבורה.

השפה הפורטוגזית בתרבות

השפה הפורטוגזית מתוארת על ידי סופרים ואמנים כשפה ” מתוקה, פראית מחוספסת ויפה”. דוברי השפה מאוד גאים ואוהבים שפה זאת. אך מה צופים לשפה הפורטוגזית בעתיד? האם זאת שפה שתצמח ותגדל ומספר דובריה יתעצם? על פי אונסקו השפה הפורטוגזית והשפה הספרדית הן השפות אשר צומחות במהירות רבה ביותר יחסית אל שפות אחרות. יותר ויותר דוברי שפה פורטוגזית נולדים או לומדים שפה זאת. השפה היחידה אשר כמות דובריה מתרבים במהירות רבה יותר היא כמובן אנגלית.

חשוב לזכור כי השפה הפורטוגזית דבורה גם במדינות אפריקה בה יש צמיחת אוכלוסיה גבוהה במיוחד.  השפה הפורטוגזית  נלמדת למטרות רבות. פעילות עסקית ובריתות עסקיות משותפת של מדינות דרום אמריקאיות כגון ברזיל, אורוגוואי, ארגנטינה ופראגווי מעודדת לימוד של השפה הפורטוגזית במדינות אלה כך שגם כשפה שניה יותר ויותר אנשים עומדים את השפה הפורטוגזית.

השפה הפורטוגזית מדוברת פחות באסיה ובמזרח הרחוק אך דווקא בסין מגלים עניין בשפה הפורטוגזית בשל עסקי מסחר שיש לסינים רבים עם מדינות דוברות את השפה הפורטוגזית. יש גם התעניינות של יפאנים ושל קוריאנים רבים בשפה הפורטוגזית בשל עניין רב שלהם במדינת ברזיל.

השפה הפורטוגזית בעידן המודרני

השפה הפורטוגזית המודרנית מבוססת על הפורטוגזית הדבורה באזורי הערים קואומברה וליסבון בפורטוגל. ערים אלה נמצאות במרכז פורטוגל. השפה הפורטוגלית הברזילאית מעט שונה ומדובר בניב אחר, שמבוסס על השפה הדבורה באזור העיר ריו דה ז’נרו בדרום מזרח ברזיל. יש גם ניבים נוספים כך שניתן לראות כי השפה הפורטוגזית היא למעשה אוסף של שפות אם כי כשפות רשמיות הן רק השפות המדוברות בפורטוגל ובברזיל.

האם אתם זקוקים לתרגום ? זמנהוף שירותי תרגום מעסיקה עשות מתורגמנים לשפות זרות , וגם לפורטוגזית , כל מתרגם מומחה בתחומו , ולכן חשוב מאוד לשלוח את החומר למייל של זמנהוף שירותי תרגום ואז לקבל את ההצעת מחיר.

תרגומים לפורטוגזית נבדקים עי עוד מתרגם דובר השפה כדי שכולנו נהיה בטוחים שאכן התרגום קולח זורם , וגם נאמן למקור.

לקבלת הצעת מחיר יש לשלוח את החומר למייל של זמנהוף שירותי תרגום :

 

צרו קשר להזמנת תרגום / מידע נוסף

טלפון:072-235-7545
פקס:072-235-7546
אימייל:office@zamenhof.co.il