שפה היא הגשר בין תרבויות. ההבדלים בין השפות הם המטאפורות, המינוחים ומילים יחודיות אשר מגיעות מהם מעלה.

תרגום הוא המגשר בין השפות ובכל שפה אלפי חברות ועשרות אלפי לקוחות פרטיים מזמינים שירותי תרגום מחברות תרגומים ישראליות וחברות תרגומים מהעולם. התרגום הנפוץ ביותר הוא כמובן תרגום מאנגלית לעברית וגם תרגום מעברית לאנגלית. במאמר זה אפרט את צמדי השפות בהן מזמינים שירותי תרגום נפוצים בישראל.

תרגום אנגלית
בתור שפת העסקים הבינלאומית וגם השפה בה מופצים מרבית הסרטים וסדרות הטלוויזיה המצליחים בעולם הפכה האנגלית לשפה המגשרת המובילה בעולם. רובנו חווינו את ההכרות עם תייר והשפה האוטומטית בה אנו בוחרים לשוחח היא אנגלית. לצד העובדה שרובנו גדלנו על השפה האנגלית בטלוויזיה נחשבת השפה האנגלית לשפה קלה ללמידה ולכן נחשבת לשפה שנייה מועדפת על מליוני אנשים בעולם. מסיבה זאת הפכה האנגלית לשפה המבוקשת ביותר עבורה מבקשים תרגום

תרגום לספרדית
למרות שבישראל הביקוש לשירותי תרגום לספרדית נמוך באופן יחסי, בעולם תרגום לספרדית נחשב לפופולארי ביותר וזאת בשל העובדה שלמעלה מ420 מליון אדם דוברים ספרדית ברחבי העולם במגוון רחב של מדינות שונות ביניהן ספרד, ארגנטינה, בליז, בוליביה, צ’ילה, קולומביה ועוד רבות. פיזור האוכלוסיה הדובר ספרדית שני רק לאלו הדוברים ערבית ולכן האטרקטיביות גדולה הן מבחינה עסקית והן מבחינה תרבותית.

תרגום לסינית
סין עקפה לאחרונה את יפן ככלכלה השנייה בגודלה בעולם. עובדה זאת לצד האופי העסקי הנקי של האומה הסינית או ליתר דיוק הממשל הסיני אשר שם לו לדגש להיות המפעל היצרני של העולם מייצרים אינספור אפשרויות עסקיות רווחיות וכאן כמובן משחק תפקיד האופי הישראלי היזמי השאפתני ולכן פונות חברות רבות ואנשי עסקים רבים בבקשה לשירותי תרגום לסינית או תרגום סינית לעברית (ליתר דיוק מנדרינית תקנית) שהיא השפה המדוברת בסין של מגוון טקסטים עסקיים, חוזים ומחקרים מדעיים.

תרגום לגרמנית
הכלכלה הפעילה של גרמניה לצד כוח טכנולוגי מדעי הופכים את גרמניה לכח בעולם העסקים בנוסף את השפה הגרמנית (דוֹיְטשׁ) דוברים תושבים רבים של מדינות נוספות כגון אוסטריה, שווייץ, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, דנמרק, בלגיה, איטליה ועוד ולמעשה דוברים את השפה הגרמנית למעלה מ120 מליון אדם ברחבי העולם. בשל סיבה זאת מזמינות אינספור חברות שירותי תרגום לגרמנית וזאת בכדי ליצור ולשמור על קשרים עסקיים.

תרגום לאיטלקית
איטלקית תמיד נחשבה לשפה יפייפיה ציורית ואלגנטית ובשל העובדה שהיא פונה אל קהל ספציפי במיוחד הוא שפה פופולרית ורבים מזמינים שירותי תרגום לאיטלקית.  בדומה לגרמנית גם את השפה האיטלקית דוברים למעלה מ120 מליון אדם ברחבי העולם במדינות איטליה, שווייץ, סן מרינו, קריית הוותיקן, קרואטיה (איסטריה), סלובניה (איסטריה), מלטה ועוד.

תרגום לרוסית
לצד מדינות אחרות ובשל משאבים טבעיים גם רוסיה נחשבת לכח עולה בעוצמתו בעולם. בנוסף רוסית היא השפה המדוברת ביותר באירופה עם למעלה מ227 מליון דוברים מתוך כ170 מליון דוברים רוסית כשפת אם באינספור מדינות ביניהן ישראל. הפדרציה הרוסית היא המדינה הגדולה בשטחה בעולם ושטחה עולה על 17 מליון קמ”ר. אין ספק כי הגדול וכמות התושבים יוצר אינספור אפשרויות ולצד תרבות עשירה רוסיה נחשבת לאטרקטיבית ביותר לחברות ואנשי עסקים… עובדה אשר הופכת את שירותי תרגום לרוסית למבוקשים ביותר.

רוצים לדעת עוד על תרגומים? בקרו בדף מאמרים על תרגומים

צרו קשר להזמנת תרגום / מידע נוסף

טלפון:072-235-7545
פקס:072-235-7546
אימייל:office@zamenhof.co.il

 

פורסם גם באתר פרסום מאמרים: שפות תרגום נפוצות