השפה היפנית היא שפה מזרח אסייתית הדבורה על ידי 125 מליון אנשים. השפה היפנית דבורה בעיקר ביפן אך גם במקומות נוספים. ביפן השפה היפנית היא שפה רשמית. השפה היפנית קרובה כנראה מבחינת משפחת השפות לקוריאנית ולשפות האלטאיות באופן כללי, אך יש לגבי נושא זה וויכוח בין חוקרי השפות.

הזמן הראשון בו התגלו מסמכים ביפנית קדומה היא המאה השמינית. השפה הסינית השפיעה רבות על השפה היפנית הקדומה. מילים רבות מן השפה הסינית נכנסו לאוצר המילים של השפה היפנית הקדומה. הניב השליט הפך לאורך השנים לניב של אזור טוקיו. לפני זה היו אזורים אחרים ביפן שהיו הניב הדומיננטי אך כיום ניב אזור טוקיו הוא הניב השולט.

יש מילים רבות ושונות שעברו מהמערב וספציפית מהאנגלית והפכו להיות מילים יפניות. בתוך השפה היפנית יש עיצורים ותנועות. מבנה המשפט ביפנית היא נושא, מושא, פועל. החלק האחרון של משפטים ביפנית נוצר כדי להביע רגש במשפט או כדי לבנות שאלה. בשפה היפנית יש מגוון מילים שנועדו לתאר כבוד או ריחוק או את מהות היחסים בין הדוברים. בשפה היפנית אין חלוקה לזכר ולנקבה כמו בשפות אחרות אבל יש זמנים וגופים כמובן.

הכתיבה של השפה היפנית עושה שימוש בסימנים ייחודיים וגם בסימנים סיניים כדי לכתוב את השפה. למרות שלשפה היפנית יש ייחוד משלה, חלק ניכר מאוצר המילים היפני שאול מן השפה הסינית. ניתן למצוא בתוך השפה היפנית מקורות נוספים של השפעה חיצונית. ניתן לראות למשל מספרים בשפה היפנית שמקורם בשפה הערבית והסינית וסימנים שאולים גם מלטינית. כך שהשפה היפנית שואלת ממגוון מקורות את שיטת הכתיבה שלה.

היפנית המודרנית נקבעה החל מהמאה ה- 16. מאז, ובמיוחד במאות האחרונות, היפנית שאבה מילים רבות משפות אירופיות בשנים האחרונות היפנית ייבאה מילים בעיקר מאנגלית. בעיקר מילים שקשורות למהפכת המחשוב והאינטרנט. גם צלילים ואותיות חדשות נכנסו ליפנית במילים שאולות מהשפה האנגלית. יפנית היא שפה מדוברת בעיקר ביפן אך בהיסטוריה, בתקופת מלחמת העולם השנייה בה יפן כבשה את קוריאה וטייוואן והפיליפינים, דברו יפנית גם בקוריאה, בטייוון ובפיליפינים.

מבנה האוכלוסייה ביפן

98.5% יפנים
0.5% קוריאנים
0.4% סינים

איזורים ביפן

להלן מפה אזורית של יפן והאיזורים השונים בה

איזורים ביפן

הערים הגדולות ביותר ביפן מהגדול לקטן

עירמחוזאוכלוסיהשטח
1טוקיוטוקיו9+ מיליון אזרחים2,187 קמ”ר
2יוקוהמהקאנאגווה3.7 מיליון אזרחים437 קמ”ר
3אוסקהאוסקה2.7 מיליון אזרחים223 קמ”ר
4נגויהאישהי2.3 מיליון אזרחים326 קמ”ר
5ספארוהוקיאדו1.9 מיליון אזרחים1,121 קמ”ר

שאלות ותשובות על יפנית

+ כמה אותיות בשפה היפנית

השפה היפנית היא שפה מיוחדת במינה. אין בה בדיוק אותיות בצורה המסורתית כיוון שכל “אות” מייצגת הברה ולא אות במובן הסטנדרטי של המילה.

אם נתייחס רק ללינגו אחד פופולרי של השפה היפנית נוכל לפרט כי קיימים 48 צלילים או הברות בהן משתמשים היפנים כדי לנהל שיחה ברמה סבירה.


+ היכן וכמה אנשים מדברים יפנית?

את השפה היפנית דוברים כ125 מיליון אדם ברחבי העולם כאשר הריכוז הגדול ביותר של דוברי יפנית נמצא כמובן ביפן וקיים אפילו מיעוט נחשב בפלאו.

+ האם קיימים ניבים של יפנית?

אכן! קיימים עשרות ניבים של השפה היפנית ביפן לבדה. מעבר לעובדה כי השפה היפנית אימצה לעצמה אינספור מילים מהשפה האנגלית (בעיקר מילים טכנולוגיות), בתוך יפן עצמה קיימים שלל ניבים מקומיים.

תרגום ליפנית עושים עם המומחים!

זמנהוף מספקת שירותי תרגום מקצועיים לכל שפה לצד תרגום מקצועי ומהיר לשפה היפנית. פנו אלינו היום ותהנו משירותי תרגום מקצועיים במחירים אטרקטיביים עם צוות המתרגמים הרחב והמנוסה בישראל ונשמח לעמוד לשירותכם.

יפנית היא שפה מורכבת, עשירה וציורית (בצורה מילולית!). זמנהוף שירותי תרגום מציעה תרגום ליפנית עם צוות המתרגמים המנוסה בישראל ונשמח לעמוד לשירותכם.

צרו קשר להזמנת תרגום / מידע נוסף

טלפון:072-235-7545
פקס:072-235-7546
אימייל:office@zamenhof.co.il