השפה הערבית המודרנית מקורה בשפה הערבית הקלסית שגובשה במאה השישית לספירה. הערבית המודרנית שונה מאוד מהשפה הערבית העתיקה. היום קיימת ערבית ספרותית בה נכתבים ספרים ועיתונים וערבית מדוברת שהיא ניב שמעט שונה מהערבית הספרותית אך התפתח ממנה. יש ערבים רבים שדוברים את השפה הערבית המדוברת אך לא שולטים בשפה הספרותית אם אף פעם לא למדו אותה.

לשפה הערבית המדוברת ניבים וסוגים שונים לפי המקום בו השפה מדוברת. ערבית מדוברת של סוריה שונה מערבית מדוברת של מצרים ואפילו לפלסטינים יש כבר ניב משלהם של ערבית מדוברת. יש ערבית מדוברת של המזרח התיכון, יש ערבית מדוברת של צפון אפריקה ושל אסיה. יש ניבים נוספים בעוד מקומות רבים.

השפה הערבית שייכת לשפות האפרו-אסייתיות מבחינת מיקומה בעץ השפות. הצורה הרשמית של ערבית היא הערבית הספרותית בה משתמשים במסמכים כתובים, השפה הספרותית תהיה בשימוש גם באירועים רשמיים שונים, בפורומים רשמיים וגם בשידורי טלוויזיה ורדיו דוברים לרוב את השפה הספרותית.

מקורות השפה הערבית

השפה הערבית לפי הגדרתה היא שפה שמית הקרובה לשפות אחיות כמו ארמית, עברית ואוגריתית. כול דוברי הניבים השונים של הערבית מצטרפים לסכום של 422 מליון דוברי השפה הערבית. מבין הניבים השונים הניב הדבור ביותר הוא השפה הערבית המדוברת המצרית.

השפה הערבית הספרותית הכתובה המודרנית נובעת מתוך ספר הקוראן הספר הקדוש למוסלמים. זאת השפה אשר מלמדים אותה בבתי הספר באוניברסיטאות, והיא בשימוש בתקשורת, ובגופים רשמיים במדינות בהן השפה הרשמית היא ערבית.

השפה הערבית בעידן המודרני

הערבית היא שפה רשמית ב 26 ארצות. למרות שהשפה הערבית הספרותית היא שונה מהערבית המדוברת, מבנים שונים בשפה הערבית הספרותית נובעים ועברו שינוי מהשפה הערבית המדוברת.

כך שלא רק המדוברת נוצרה מתוך הספרותית אלא המדוברת גם משפיעה על המקור שלה, על הספרותית. בשפה הערבית המדוברת המודרנית נכנסו מילים חדשות רבות שלא היו בתקופה של הקוראן – מילים אלה גם חלחלו אל השפה הערבית הספרותית המודרנית ונחשבות עכשיו למילים רשמיות לכול דבר. מילים חדשות של מושגים חדשים חדרו משפות אחרות ומהשפעות שונות חיצוניות שהשפיעו על השפה הערבית המדוברת והספרותית.

באילו מדינות מדברים ערבית? (לרוב)

להלן רשימה / דגימה של מדינות בהן ערבית היא השפה המובילה בצורה רשימה ומפה ויזואלית.


  • אלג’יריה
  • צ’אד
  • מצרים


  • עיראק
  • ירדן
  • כוויית


  • לבנון
  • לוב
  • סוריה


מדינות בהן מדברים ערבית

לימוד ערבית חינם אונליין

אספנו עבורכם כלים ללימוד ערבית לצד מידע נוסף בהם תוכלו להשתמש כדי ללמוד עוד על ערבית ואת השפה עצמה. בהצלחה!

שירותי תרגום מערבית לעברית

זמנהוף שירותי תרגום מתמחה במתן שירותי תרגום מערבית לעברית (מידע נוסף) ברמה הגבוהה ביותר עם צוות מתרגמים מנוסה ומקצועי, תוך עמידה בזמנים ובמחירים מעולים! פנו אלינו היום וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית עבור שירותי תרגום מערבית או לערבית.

צרו קשר להזמנת תרגום / מידע נוסף

טלפון:072-235-7545
פקס:072-235-7546
אימייל:office@zamenhof.co.il