השפה האנגלית היא השפה השולטת כיום בעולם. זאת עובדה מוגמרת שישנן שפות אחרות אותן דוברים יותר אנשים כשפת אם כגון ספרדית וסינית אך עולם העסקים תרצו או לא מתנהל בשפה האנגלית ומרביתו הגורף של האינטרנט עדיין כתוב בשפה האנגלית והוא מהווה את ספריית העולם המודרני.

לא פעם אנו מתבקשים לבצע תרגום לאנגלית של מחקר רפואי או כתב עת אשר יוצרו מבקש לחלוק עם שאר העולם ובהתאם כאשר שני זרים אשר דוברים שפות זרות הם מנסים לגשר על הפער לרוב באנגלית. בויקי שפות זה נסקור את השפה האנגלית ונחלוק את ההיסטוריה של השפה האנגלית, סטטיסטיקה שונה ועובדות מעניינות.

על השפה האנגלית מתוך ויקיפדיה (מקור):

אנגלית (English) היא שפה ממשפחת השפות הגרמאניות שמקורה באנגליה, והיא אחת השפות המדוברות ביותר בעולם. השפה רכשה לה מעמד דומיננטי והיא השפה המרכזית והרשמית בארצות רבות. אנגלית נלמדת ומובנת יותר מכל שפות העולם, משמשת שפה שנייה ושפה רשמית במדינות רבות, ולעתים מוגדרת לינגואה פרנקה בזכות השפעתה העצומה בתחומים רבים.

ל-פי הערכות יש בעולם בין 500 מיליון ל-1.8 מיליארד דוברי אנגלית ברמה כלשהי, בין כשפת אם או כשפה שנייה. מתוכם, בין 300 ל-400 מיליוני בני אדם מדברים אנגלית כשפת אם. אנגלית היא השפה השלטת בתקשורת, באקדמיה, במדע, בעסקים, בתעופה, בים, בדיפלומטיה, בתיירות, בבידור, במחשבים ובאינטרנט.

התפשטות השפה והשפעתה גברו בימי הזוהר של האימפריה הבריטית, אך לא פסקו גם בעת שזו דעכה, בין היתר עקב התעצמותה של ארצות הברית מבחינה מדינית, צבאית, כלכלית, מדעית, טכנולוגית ותרבותית.

מדינות בהן למעלה מ50% מהאוכלוסייה דוברת אנגלית

95%ארצות הברית 51%פקיסטן
53%ניגריה 98%בריטניה
58%הפיליפינים 85%קנדה
92%אוסטרליה 98%אירלנד
91%ניו-זילנד   

שימוש בשפה האנגלית

אוצר מילים באנגלית

אנגלית נחשבת לשפה עם אוצר המילים הגדול ביותר בעולם ואי פעם בהיסטוריה. קשה לכמת את כמות המילים בשפה האנגלית אך משערים כי היא עומדת על למעלה מ500,000 מילים.

כאשר אנו מדברים על אוצר מילים באנגלית או מחסירים כמובן שמות אובייקטים מסוימים כמו לדוגמה 600,000 זנים של פטריות אשר קיימים בעולם ואינם נכללים בספירת אוצר המילים באנגלית.

אוצר מילים באנגלית – מה הממוצע?

אדם אשר דובר אנגלית כשפת אם מחזיק באוצר מילים של כ35,000 מילים. אדם מלומד כלומר אדם אשר למד לרוב לתואר ראשון ושני יכול להחזיק באוצר מילים כפול של עד 75,00 מילים אך לרוב מחזיק באוצר מילים של 50,000 מילים.

עובדות מעניינות על השפה האנגלית

  • האות הנפוצה ביותר בשימוש באנגלית היא E
  • המילה הנפוצה ביותר בשימוש באנגלית היא The
  • יותר מילים באנגלית מתחילות עם האות S מאשר כל אות אחרת
  • משפט אשר מכיל את כל האותיות באנגלית נקרא pangram
  • כ3000 מילים חדשות נוספות למילון האנגלי בכל שנה
  • חמש רשתות השידור הגדולות בעולם (CBS, NBC, ABC, BBC ו-CBC) משדרות באנגלית
  • אחד מתוך כל 6 אנשים בעולם יודע לדבר אנגלית ברמה כלשהי
  • אנגלית היא השפה הרשמית בימאות ותעופה
  • שמונים אחוז מכלל מהמידע אשר שמור במחשבי העולם הוא באנגלית
  • ניתן לכתוב את המילה “Typewriter” רק עם השורה העליונה במקלדת

השפה האנגלית: משאבים וכלים

שירותי תרגום לאנגלית

זקוקים לשירותיה של חברת תרגומים מקצועית לשפה האנגלית או מאנגלית? פנו היום אל זמנהוף שירותי תרגום. חברת התרגומים המובילה בישראל ותהנו משירותי תרגום מקצועיים במחירים אטרקטיביים.

צרו קשר להזמנת תרגום / מידע נוסף

טלפון:072-235-7545
פקס:072-235-7546
אימייל:office@zamenhof.co.il