השפה הספרדית היא שפה עם מקור רומי שמקורה באזור קסטיליה בספרד. 206 מיליון אנשים לערך מדברים את השפה הספרדית בכל העולם 60 מיליון אנשים מדברים את השפה הספרדית כשפה שנייה. הספרדית היא שפה רשמית שביעית באומות המאוחדות. באילן השפות המפורסם השפה הספרדית היא שפה שמקורה בשפה הלטינית כמו עוד שפות אחיות לה שמקורן מהשפה הלטינית.

השפה הושפעה לאורך השנים משפות רבות אשר נחשפה להן. השפה הספרדית הושפעה גם מהשפה הערבית ולכן היא כוללת גם מספר מילים בשפה הערבית. השפה גם הושפעה עוד קודם מהשפה הבאסקית, הצרפתית ועוד מגוון שפות שונות. השפה הספרדית הגיעה אל הקולוניות של האימפריה הספרדית ועל כן מדברים ספרדית באמריקות באזורים מסוימים באפריקה ובפיליפינים.

ספרדית: מבין השפות הנפוצות בעולם!

בארצות הברית השפה הספרדית נפוצה מאוד. השפה השנייה הזרה הכי פופולארית באמריקה היא השפה הספרדית. בלשנים חוזים הצלחה וגדולה לשפה הספרדית בעתיד. ככול שהזמן עובר ספרדית הופכת להיות שפה בין לאומית אפילו יותר מהשפה הצרפתית שבעבר הייתה השפה הבין לאומית הדבורה ביותר אחרי אנגלית.

השפה הספרדית מכונה גם השפה הקסטילית כי מקורה מאזור קסטיליה אשר בספרד. בספרד בעבר היו שפות נוספות שונות במגוון אזורים ולאומים כמו בסקית, גליציאנית, קטלנית ועוד. השפה הספרדית כלומר השפה הקסטילית נחשבת היום כבר לשפה הרשמית של ספרד כולה.

ניבים ספרדיים לפי מדינה

לשפה הספרדית מאפיינים לשוניים מעניינים. בספרדית יש הפרדה בין זכר ונקבה. מבנה המשפטים בנוי בצורה של נושא – פועל – ומושא. כמו שפות נוספות עם בסיס לטיני רומי. הפונולוגיה של השפה הספרדית מורכבת מתנועות ועיצורים יש שוני במספר העיצורים לפי הניב של הספרדית.

הניבים של הספרדית הם בעלי מאפיינים יחודיים לכל ניב. בניבים שונים של השפה הספרדית יש מספר שונה של עיצורים. יש בשפה הספרדית עיצורים נכתבים שאינם נשמעים, כמו בצרפתית ובחלק מהמילים באנגלית, ובשפות נוספות. יש בשפה הספרדית גם צלילים ייחודיים כמו הגיה דומה ל B ול V ועוד. לשפה הספרדית קצב מיוחד. ניבים שונים בשפה הספרדית נשמעים אחרת וניתן להבחין כאשר מכירים את הניבים מה מקור מגוריו של הדובר לפי המבטא והדיאלקט של כול ניב של השפה הספרדית.

היכן מדברים ספרדית?

ספרדית היא השפה הרשמית ב23 מדינות ונחשבת לשפה השניה בארצות הברית ולשפה השלישית בעולם כולו. בין המדינות בהן ספרדית היא השפה הרשמית אפשר למצוא את: ארגנטינה, בוליביה, קולומביה, קוסטה ריקה, קובה, צילה, אקוודור, מקסיקו, ספרד, ונצואלה ועוד.

מדינות בהן מדברים ספרדית
תמונה באדיבות ויקיפדיה

לימוד ספרדית בחינם אונליין

רשת האינטרנט היא כלי נהדר לכל אלו בינינו אשר מבקשים ללמוד ספרדית או לתרגל ספרדית וניתן לעשות זאת אונליין ובחינם בצורה קלה ויצירתית במגוון אתרים אשר מציעים זאת חינם אין כסף! אספנו עבורכם כמה אתרים נבחרים אשר מאפשרים ללמוד ספרדית אונליין בחינם.

שירותי תרגום מספרדית לעברית

זמנהוף שירותי תרגום היא חברת התרגומים המובילה בישראל ומספקת תרגום מקצועי מספרדית לעברית או מעברית לספרדית במחירים מעולים עם צוות המתרגמים המנוסה בישראל. פנו אלינו היום למידע נוסף או כתבו לנו וקבלו הצעת מחיר לתרגום עם המומחים ונשמח לעמוד לשירותכם.

צרו קשר להזמנת תרגום / מידע נוסף

טלפון:072-235-7545
פקס:072-235-7546
אימייל:office@zamenhof.co.il